WP Ważny temat Sponsor
WP Ważny temat Sponsor logo Cykl Kariery

W biznesie liczy się… zdrowie. Z jakimi problemami w pracy mierzą się kobiety? [wideo]

Sponsor logo Cykl Kariery
Niższa pensja, mniejsze szanse na awans, a nawet… ograniczony dostęp do toalet – kobiety w miejscach pracy mierzą się z wieloma problemami, które mężczyzn dotyczą w bardzo niewielkim stopniu. Brak równości płci dotyczy wielu aspektów życia zawodowego, a jednym z nich jest zdrowie. Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie wideo z zaskakującymi wynikami badań wykonanych m.in. na zlecenie Kulczyk Foundation.

Miejsca pracy rzadko są przyjazne kobietom, a warunki zatrudnienia bardzo często nie uwzględniają ich gorszego samopoczucia – związanego np. z menstruacją. Statystyki dotyczące kobiecego zdrowia w miejscach zatrudnienia wyraźnie pokazują, że pracodawcy nie do końca zdają sobie sprawę z potrzeb swoich pracownic i pracowników.

Poznajcie garść zaskakujących faktów dotyczących warunków pracy kobiet w różnych miejscach świata. Przyjrzymy się tematowi nierówności w miejscu pracy i długiej historii tego problemu. Sprawdzimy też jak wielu osób dotyczą potrzeby dotyczące zdrowia menstruacyjnego. Więcej w materiale poniżej.

Statistica: Zdrowie menstruacyjne w miejscu pracy